• انتصاب سرپرست پزشکی قانونی استان کرمانشاه

   انتصاب سرپرست پزشکی قانونی استان کرمانشاه

   انتصاب سرپرست پزشکی قانونی استان کرمانشاه

   طی مراسمی با حضور قائم مقام سازمان پزشکی قانونی کشور و سایر مقامات قضائی و استانی کرمانشاه، دکتر خانی به عنوان سرپرست اداره کل پزشکی قانونی استان منصوب و از زحمات 3 ساله دکتر کمالی مدیرکل سابق این اداره کل تقدیر شد.

   طی مراسمی با حضور قائم مقام سازمان پزشکی قانونی کشور و سایر مقامات قضائی و استانی کرمانشاه، دکتر خانی به عنوان سرپرست اداره کل پزشکی قانونی استان منصوب و از زحمات 3 ساله دکتر کمالی مدیرکل سابق این اداره کل تقدیر شد.

   به گزارش روابط عمومی اداره کل پزشکی قانونی استان کرمانشاه ، دکتر عبدالرزاق برزگر صبح روزچهارشنبه 21 شهریور، در مراسم تودیع و معارفه مدیرکل پزشکی قانونی استان کرمانشاه گفت: ارباب رجوعی که به پزشکی قانونی مراجعه می کند از نظر روحی و جسمی مصدوم و آسیب دیده است بنابراین باید فضایی مناسب برای ارائه خدمت به وی وجود داشته باشد که بیش از این صدمه نبیند.

   وی تصریح کرد: ذات کار پزشکی قانونی سخت و دشوار است و محدودیت های اعتباری نیز این سختی را مضاعف می کند که رفع این مشکل نیازمند رسیدگی و توجه ویژه مسئولین است.

   دکتر برزگر همچنین در خصوص اهمیت کار پزشکی قانونی افزود: پزشکی قانونی یکی از ابزارهای کارشناسی است که در کار قضایی حضور دارد و وظیفه اصلی آن پاسخگویی به استعلامات دستگاه قضایی است که باید به نحو مناسب انجام شود.

   قائم مقام سازمان خاطرنشان کرد: پزشکی قانونی در بحث تحقیق، صدور و اجرای حکم نیاز است که با دستگاه قضایی در قالب ارائه نظرات متقن و دقیق و قابل استفاده همکاری و در آرا صادره دخالت داشته باشد.

   وی ادامه داد: همچنین سازمان در زمینه آسیب های اجتماعی با معاونت پیشگیری از جرم قوه قضاییه و نیز نیروهای انتظامی و در بحث حوادث دسته جمعی مانند زلزله با سازمان های ذی‌ربط همکاری و ارتباطی ملموس دارد.

   دکتر برزگر در پایان ضمن قدردانی از تلاش های دکتر کمالی مدیرکل سابق پزشکی قانونی کرمانشاه و تأکید بر تلاش ها و اقدامات وی در برقراری تعامل مناسب با دستگاه های استان برای دکتر خانی سرپرست جدید آرزوی موفقیت کرد.

   پزشکی قانونی به عنوان کارشناسی رسمی کار قضایی را ساده می کند

   دکتر عدالت خواه رییس کل دادگستری استان نیز در این مراسم با تأکید بر اهمیت و جایگاه پزشکی قانونی و حساسیت کاری آن در دو بخش کیفری و مدنی گفت: کارشناسی های پزشکی قانونی از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است به نحوی که اگر در بسیاری زمینه ها اظهار نظر پزشکان قانونی روشنگری نکند کار قضاوت با مشکل مواجه می شود.

   وی افزود: تعهد و تخصص در انجام وظایف پزشکی قانونی بسیار مهم است و می تواند در صدور یک رأی عادلانه، متقن و صحیح اثرگذار باشد.

   رییس کل دادگستری استان خاطرنشان کرد: اماره (دلایل) قضایی مقدمه علم قاضی است که مهم‌ترین آن همین نظرات پزشکی قانونی است و شاید بتوان گفت که نزدیک به 50 درصد از پرونده های کیفری برای اعلام نظر و کمک به صدور رأی نهایی به پزشکی قانونی ارجاع می شود.

   وی همچنین ضمن تشکر از تلاش های دکتر کمالی مدیرکل سابق پزشکی قانونی کرمانشاه برای دکتر خانی سرپرست جدید آرزوی موفقیت کرد.

   در ادامه مراسم دکتر کمالی مدیرکل سابق استان گزارش از اقدامات انجام شده در پزشکی قانونی کرمانشاه در دوران تصدی خود ارائه و دکتر خانی سرپرست جدید پزشکی قانونی استان نیز ابراز امیدواری کرد: با همکاری و همراهی کارکنان پزشکی قانونی استان فضایی خوب و پرنشاط در پزشکی قانونی کرمانشاه ایجاد شود و هرچه بیشتر در مسیر تحقق اهداف سازمان گام برداریم.


   نظر کاربران
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: